Ви є тут

Метод Козявкіна

Версія для друкуВерсія для друку

Метод Козявкіна (Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР) - високоефективна технологія лікування пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, наслідками органічного ураження нервової системи те вертеброгеною патологією.

Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації складається з двох підсистем - підсистеми інтенсивної корекції та підсистеми стабілізації та потенціювання ефекту. Інтенсивна корекція проводиться в умовах реабілітаційного центру і триває протягом двох тижнів. У період стабілізації та потенціювання ефекту лікування продовжується, згідно з рекомендаціями, в домашніх умовах. Цей період триває 4-8 місяців, після чого хворий запрошується на повторний курс інтенсивної корекції.

Система реабілітації побудована за полімодальним принципом із застосуванням різнобічних методів впливу на пацієнта. Дія одних методик доповнює та потенціює інші. Основний комплекс лікувальних заходів включає в себе: біомеханічну корекцію хребта, мобілізацію суглобів кінцівок, рефлексотерапію, мобілізуючу гімнастику, спеціальну систему масажу, ритмічну гімнастику, апітерапію і механотерапію.

Різносторонні лікувальні впливи цього методу, які взаємно доповнюють та посилюють один одного, спрямовані на досягнення основної мети реабілітації - на покращення якості життя пацієнтів. Важливо вказати, що ця система не є альтернативною до існуючих методів реабілітації, вона лише доповнює та суттєво розширює ефективність застосування існуючих методів відновного лікування.

Шляхом стимуляції компенсаторних можливостей дитячого організму та активування пластичності мозку ця система створює в організмі дитини новий функціональний стан, який відкриває можливості для швидшого моторного та психічного розвитку дитини. На фоні нормалізації м’язового тонусу, відновлення рухливості суглобів, покращення трофіки та циркуляції крові, новий функціональний стан відкриває принципово нові можливості для розвитку дитини та підвищує результативність застосування інших методик реабілітації.

Основою системи інтенсивної нейрореабілітації є оригінальна методика полісегментарної біомеханічної корекції хребта, розроблена проф. В.І.Козявкіним. Вона спрямована на усунення функціональних блокад хребцево-рухових сегментів та відновлення нормальної рухливості суглобів хребта.

Метод Козявкіна модифіковано для різних груп пацієнтів і він застосовується у вигляді наступних програм реабілітації:

 

Реабілітація за методом Козявкіна проводиться у Реабілітаційному центрі Еліта та в Міжнародній клініці відновного лікування, в Трускавці.

Інформацію про Метод Козявкіна можна отримати також на веб сторінці www.kozyavkin.com